Aktuálně

Charita nabízí psychologickou podporu po tragédii na pražské filozofické fakultě
22. prosince 2023 Charita Česká republika

V souvislosti s tragédií, která se udála ve čtvrtek 21. prosince na pražské filozofické fakultě, nabízí Charita Česká republika všem, kteří jsou touto šokující událostí zasaženi, cítí se traumatizováni či dezorientováni nebo se potýkají s emocemi, jež v nich nečekané neštěstí vyvolalo, psychologickou pomoc a podporu na své Lince důvěry. Incident, při kterém zemřelo nejméně 14 osob, hluboce otřásl celou společností.

Změna podmínek financování uprostřed období ohrozí čerpání fondů EU a škody převýší odhadované úspory
29. června 2023 Diecézní charita Plzeň

Otevřený dopis nevládních neziskových organizací ministru financí Zbyňku Stanjurovi k návrhu “Pravidla spolufinancování EU fondů na programové období 2021-2027”.

20. dubna 2023 Články

Hledáme vedoucí sociální služby

5 způsobů, jak Charita pomáhá Turecku a Sýrii zasaženým zemětřesením
8. března 2023 Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce Charity ČR

5 způsobů, jak Charita pomáhá Turecku a Sýrii zasaženým zemětřesením

Katastrofální zemětřesení, ke kterému došlo v pondělí 6. února v Turecku a Sýrii, připravilo o život více než 52 tisíc lidí. Zemětřesení postihlo až 26 milionů místních a území o rozloze větší, než je celá Česká republika. Lidé v zasažených oblastech stále potřebují humanitární pomoc. Charita Česká republika pomáhá přímo na místě díky finančním prostředkům ze sbírky Charita pro Turecko a Sýrii. Jak naše pomoc vypadá?

Obnova po zemětřesení bude trvat nejméně 3 roky, říká spolupracovnice Charity Česká republika v Sýrii
22. února 2023 Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce Charity ČR

Ničivé zemětřesení, které zasáhlo Turecko a Sýrii, má devastující následky. O život přišlo více než 50 tisíc lidí. V zasažených oblastech je zničená infrastruktura, spousta lidí přitom stále zůstává na místě a přežívá v provizorních přístřešcích. Co je aktuálně nejvíce potřeba? A jak se bude pomoc proměňovat v následujících týdnech a měsících? O tom jsme si povídali s Nedou Khanji z organizace Violet, se kterou Charita pomáhá lidem zasaženým zemětřesením v Sýrii.

Postní doba nám pomáhá lépe vnímat potřeby druhých. Začíná Postní almužna 2023
21. února 2023 Charita Česká republika

Postní doba nám pomáhá lépe vnímat potřeby druhých. Začíná Postní almužna 2023

Popeleční středou, která letos připadá na 22. února, začíná v západní církvi tradičně čtyřicetidenní postní období, které je časem rozjímání, pokání, odříkání a přípravou na nejvýznamnější křesťanský svátek: Velikonoce. Toto období, které nám má symbolicky připomínat Ježíšův čtyřicetidenní pobyt na poušti, nabízí (nejen) věřícím lidem příležitost soustředit se na svoji duchovní obnovu, a v rámci ní si odříct některé požitky. To je i princip Postní almužny. Ta letošní začíná právě nyní.

Jak Charita pomáhá po zemětřesení v Turecku a Sýrii? Rozhovor s koordinátorkou naší pomoci Annou Volfovou
11. února 2023 Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce Charity ČR

Počet obětí katastrofálního zemětřesení, které minulý týden zasáhlo Turecko a Sýrii, přesáhl 25 000 lidí. Číslo ale dále roste. Jen v Sýrii připravilo zároveň o střechu nad hlavou přes 5 milionů lidí, další stovky tisíc v Turecku. Charita jim pomáhá zajistit okamžitou humanitární pomoc. Jaká je situace na místě a jak pomáháme, o tom jsme mluvili s naší kolegyní Annou Volfovou, která naši pomoc lidem zasaženým zemětřesením koordinuje.

Charita pomáhá lidem zasaženým zemětřesením v Turecku a Sýrii zajistit základní životní potřeby
9. února 2023 Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce Charity ČR

6. února brzy ráno zasáhlo jihovýchodní Turecko a severozápadní Sýrii katastrofální zemětřesení. Charita Česká republika uvolnila peníze ze svého krizového fondu a vypsala sbírku na pomoc zasaženým lidem. Finanční prostředky už pomáhají lidem v Turecku a v Sýrii se zajištěním základních potřeb.

Katastrofální zemětřesení v Turecku a Sýrii
7. února 2023 Články

Katastrofální zemětřesení v Turecku a Sýrii

Praha 6. ünora 2023 Katastrofální zemětřesení v Turecku a Sýrii: Charita Česká republika vyhlašuje sbírku na pomoc

Charita pro Turecko a Sýrii: Vyhlásili jsme sbírku na pomoc lidem zasaženým katastrofálním zemětřesením
6. února 2023 Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce Charity ČR

V pondělí 6. února brzo ráno zasáhlo jihovýchodní Turecko a Sýrii katastrofální zemětřesení o síle 7,8 Richterovy škály. Charita Česká republika okamžitě vyhlásila sbírku na pomoc zasaženým lidem. O život přišly tisíce lidí, zraněných jsou další tisíce. Před polednem zasáhlo jihovýchod Turecka další zemětřesení o síle 7,6 stupně. Lidé v místě potřebují okamžitou humanitární pomoc. Přímo na místě už zasahují naši dlouhodobí partneři.